Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmaları

SEO Proje Yönetimi

Sunduğumuz SEO proje yönetimi hizmetini genel itibariyle beş aşamada değerlendirilebiliriz.

ONPAGE OPTİMİZASYONLAR

Sayfa üzerinde yer alan içeriklerin SEO dostu olması, arama motorlarının sayfaları ve sayfalarda sunduğunuz ürün, yazı gibi içerikleri daha iyi tanımasına yol açar. Böylece sitenizin konusu ile ilgili yapılan aramalarda sizi daha çok ön plana çıkarır.

Anahtar Kelime Araştırması, Anahtar Kelime Haritası, Meta Title ve Description Alanlarının Düzenlenmesi, Heading Tag Optimizasyonu, Sayfa İçeriklerinin SEO Uyumlu Hale Getirilmesi çalışmalarıdır.

Bu madde, SEO projesindeki ilk hedefimizi gerçekleştirmemizi sağlar ve sitenize daha fazla ziyaretçi gelir.

TEKNİK GELİŞTİRMELER

Arama motorları her zaman en iyi ve en yeni sonuçları sunmak ister. Bu durumda sitenizin performansının rakiplerinizden iyi olduğuna emin olmanız gerekir. Yaptığım SEO çalışmalarında teknik konularda yazılım ekibinizle koordinasyon içinde çalışarak ilgili teknik SEO işlerinin yapılmasını takip ediyoruz.

Robots.txt ve Sitemap Düzenlemeleri, Pagespeed Danışmanlığı, İç Link Düzenlenmesi, Kod ve Etiket Optimizasyonları gibi çalışmaları kapsar.

Bu madde ikinci hedefimiz olan, gelen ziyaretçilere daha iyi bir site sunmamızı sağlar.

BACKLINK ÇALIŞMALARI

Arama motorları internette yer alan bütün siteleri tarıyor. Sizin sitenizle ilgili forum, blog, haber siteleri gibi içerik bazlı sitelerde içeriğiniz ile ilgili yazılar yayımlıyoruz. Böylece sitenizin internet dünyasındaki popülaritesi artmış oluyor.

Backlink Analizi, Rakip Analizi, Backlink Uygulamaları, Backlink Raporları gibi çalışmaları içerir.

Bu madde en önemli hedeflerimizden olan site tanıtımı konusunda bize yardımcı olur.

KULLANICI DENEYİMİ

Düzgün çalışmayan, sürekli hata veren, ürün resimleri güzel olmayan bir siteye daha fazla ziyaretçi çekmek fayda değil zarar verir. Bu yüzden SEO çalışmalarına paralel bir şekilde UX/UI adına sektör ve rakip analizleri yaparak, deneyimi arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Sektör Analizi, Site Analizi, İçerik ve Görsellerin Düzenlenmesi, A/B Testleri gibi çalışmalardır.

Bu madde, sitenize gelen ziyaretçiler üzerinden daha fazla gelir elde etmenizi sağlar.

RAPORLAMA

Yaptığımız bütün çalışmaları aylık bazda yazılı olarak paylaşıyoruz. Bu paylaşımlar aynı zamanda projeye kuş bakışı bir açıdan bakmamı sağlayarak her seferinde önümüzdeki dönemde daha optimum çalışmalar yapmamıza neden oluyor.

Aylık Raporlar, Toplantılar, Düzensiz Raporlar şeklinde üç gruba ayırabiliriz.

Bu madde, iletişim konusunda projenin daha faydalı ilerlemesini sağlar ve yeni bakış açıları sunar.

SEO Danışmanlığı

Bazen işiniz için en iyi çözüm tam zamanlı bir SEO Proje Yönetimi olmayabilir.

Bu durumda farklı SEO Danışmanlığı hizmetleri almanız sizin ve işletmeniz için daha doğru olacaktır.

Yapılacak analiz  sonucunda dışardan verilecek hizmetin niteliği ve niceliği beraber belirlenir ve etkili danışmanlık hizmeti verilmeye başlanır.

SEO Analizleri

Proje başlangıçlarında yapılan detaylı SEO analizleri, projelerin ilerleyen adımlarına ışık tutar.

Migration

Mevcut web sitenizin adresini veya alt yapısını değiştirmek istediğiniz zaman kesinlikle bu işlemleri bir SEO uzmanı gözetiminde yapmanız gerekir.

Nasıl ki evlerimizi taşıma işlemlerini tek başımıza yapamıyor ve profesyonellerden yardım alıyorsak sitemizi taşırken de yardım almamız gerekir.

Geçiş sırasında; sitede yer alan içerikler, resimler, ürünler, URL'ler kısaca her şey düzgün bir şekilde ve doğru yönledirmeler ile yeni site aktarılmalı.

Aksi takdirde, site trafiğinizde ve siteniz aracılığıyla elde ettiğiniz gelirlerinizde dramatik kayıplar yaşayabilirsiniz.

Ülkenin en büyük firmaları için yaptığımız migration çalışmalarından edindiğimiz tecrübe ile, geçiş projelerinizde size yardımcı olabiliriz.

SEO Çalışmaları için Bize Ulaşın

Markanıza özel hazırlayacağımız ücretsiz analizleri incelemek ve yine size özel sunacağımız teklifi görmek için bize ulaşabilirsiniz.